+420 603 881 884

Pracujeme s Pullexem

Pracujeme s Pullexem

Co je to Pullex plus? Slabovrstvá syntetická natírací lazura k ochraně dřevěných prvků v exterieru. Je určena především pro venkovní nátěry tzv. nepřesných konstrukčních prvků tedy, podhledů, balkonů, plotů, zahradních domků, zahradního nábytku apod. dále pak k renovačním nátěrům oken a dveří.

Při práci s těmito lazurami je vhodné dodržovat tato základní pravidla:

 • již z názvu je patrno, že je to natírací lazura a proto je nutné ji  nanášet zásadně

natíráním pomocí štětce, který by měl být s jemným, vyčesávaným chlupem (lazur)    např. zn. MAKO. Tvrdý štětec může způsobit změnu barevného odstínu. POZOR! Při stříkání se jednotlivé vrstvy nespojí.

 • lazury jsou připraveny k přímému použití a neředí se. Pracovní nářadí lze čistit

      ředidlem Adlerol 80301, nebo jiným např. C 6005

 • na celkovou kvalitu povrchu a sytost barevného odstínu má velký vliv připravenost podkladu. I když lze lazuru nanášet na dřevo hoblované, štípané, kartáčované, je třeba vědět, že u takto připravených podkladů se lazura více vpíjí a celkový odstín je pak sytější až tmavší. Tento jev se nám může projevit i v okolí suků a na čelním dřevě pokud nebude dostatečně vybroušené. Může tedy vzniknout odchylka od zvoleného odstínu ze vzorníku. Proto vždy provedeme kontrolní vzorek.

Nejkvalitnější povrch docílíme na dřevo vybroušené zrnitostí 120 – 150.

 • Vždy začínáme impregnací, která je bezbarvá – farblos.

Obsahuje fungicidní látky chránící dřevo proti hmyzu, houbám a plísním.Tato je rovněž připravena k přímému použití a nanáší se v jedné vrstvě, která je přetíratelná

 po 6-ti hodinách, nebo po úplném zaschnutí. Bez vrchního nátěru není odolná proti počasí. Před vrstvou lazury neděláme mezivýbrus. Pro záměrnou sytost odstínu, nebo zvýraznění struktury dřeva můžeme do impregnace přidat max. 10 % vrchní lazury.

 • Především u míchaných odstínů se doporučuje smíchat celé dodané množství

lazury v jedné nádobě a předejít tak drobným barevným odchylkám (postačí množství na jednotlivé vrstvy). Z jednoho litru natřeme 10 – 15 m².

 • lazuru PULLEX PLUS nanášíme vždy ve směru vláken dřeva, důkladně naneseme a dlouhými tahy štětce, nejlépe po celé délce natíraného dílce, rovnoměrně rozetřeme. Síla nanesené vrstvy má vliv na zvolený odstín. Proto nátěr neprovádíme tzv. suchým štětcem. Řádným rozetřením však musíme zamezit stékání lazury.
 • doba schnutí je závislá na teplotě okolí a je  v rozmezí 12 – 48 hodin. Pokud nátěr
 • není zcela zaschlý, v žádném případě nepokračujeme. Došlo by k rozmazání a tvorbě tmavších míst.
 • Mezivýbrus  je vhodný k docílení hladkého povrchu na kterém neulpívá voda.    Provádí se brusnou houbičkou zrnitosti 150, jen velice lehce tak, aby nedošlo k probroušení.
 •  Druhou vrstvu provedeme stejným postupem a necháme důkladně vyschnout před další manipulací s natřenými dílci.
 •  Skladování. V chladnu, nesmí zmrznout, v řádně uzavřených nádobách, ve kterých je malý sloupec vzduchu. Je tedy vhodné zbytky přelít do menších nádob, čímž se zabrání zaschnutí na povrchu hladiny.
 • POZOR - při nanášení na dřevo dubu, nebo jiná problematická dřeva konzultujte postup PÚ s dodavatelem. Důležité!

Pullex plus lze použít i jako renovační nátěr. Zde je důležité, aby se původní nátěr neodlupoval. V takovém případě je nutné jej odstranit až na holé dřevo. Jinak lze Pullex nanášet na všechny typy barev, vždy však použít impregnaci sloužící i jako pojivo mezi starým a novým nátěrem. Ke změně odstínu, především zesvětlení, použijeme Pullex IG Renoviergrund a následně dva nátěry lazurou Pullex plus. Před renovačním nátěrem je třeba provést mezivýbrus k odstranění uvolněných částeček starých nátěrů a nečistot.

Od svého obchodního zástupce si vyžádejte i technické listy.

Rychlý kontakt

Výdejní a prodejní doba

jen po tel. domluvě

Adresa
Jiří Vojtěch - PP servis
Čibuz 17 - Skalice
503 03 Smiřice

Technický kontakt
+420 603 881 884

Email
ppservis.vojtech@email.cz

Webové stránky vytvořil Acceler